MADLIFE PLAK
Sepetim

Madlife Blog RSS Yayını

09 Eyl Çekirdek Sanatevi
2 749
Çekirdek Sanatevi, 1982 yılında Fikret Kızılok’un müzikal denemeler yapılabilmesi niyetiyle temellerini attığı küçük bir mekan olarak hayata geçti. Zaman içinde Bülent Ortaçgil’in “Rüzgara Söylenen Şarkılar” adıyla yayınlanan, buradaki ilk konserine de ev sahipliği yaptı. Ortaçgil ve Kızılok’un dostluğu bir işbirliğine dönüşün..
09 Eyl Fikret Kızılok İle Aşık Veysel’in Tanışmasına ve Dostluğuna Vesile Olan Altın Plağın Hikayesi
0 449
Veysel Şatıroğlu derdine sazını ortak eden tüm zamanların en büyük ozanlarından biri. Bağlamasıyla türkülerini 7’den 77’ye herkese sevdiren Aşık Veysel klasik Türk müziği açısından kıymetli bir yere sahip. Sazıyla, sözüyle hissiyatına herkesi ortak eden Aşık Veysel’in dokunduğu birçok kişi oldu. Onlardan biri de Fikret Kızılok’tu… Kızılok’un plağı ..
11 Eyl Perdesiz Gitarın Mucidi, Kadife Sesli Üstad: Erkan Oğur
0 355
Perdesiz (Fretless) gitar denilince akla ilk gelen isim olan Erkan Oğur, ney üfleniyormuş havası veren bu enstrümanın yaratıcısıdır. Aynı zamanda, sadece perdesiz gitar ile de kalmayıp "Oğur Sazı" gibi kendi yaratmış olduğu bir çok enstrümanla da beraber birleştirdiği kadife sesiyle tevazunun sembolü olmayı başarmış değerli bir müzisyendir.Müzik il..
03 Eki Zeki Müren kimdir, eserleri nelerdir?
0 320
Şarkıcı, besteci, söz yazarı ve oyuncu Zeki Müren, 6 Aralık 1931'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bursa'da tamamlayan ve yeteneği babası tarafından keşfedilen Müren, Tamburi İzzet Gerçeker'den solfej ve sanat müziği usul dersleri aldı.Klasik Türk müziğinin en büyük isimlerinden biri olarak kabul edilen sanatçı Zeki Müren, ilk bestelerini 1940'larda..
19 Eki Uygun fiyat ve orijinal ürün garantisiyle her türlü plak, kaset, cd, dergi ve kitap, online müzik mağazanız madlifeplak.com'da!
0 322
Uygun fiyat ve orijinal ürün garantisiyle her türlü plak, kaset, cd, dergi ve kitap, online müzik mağazanız madlifeplak.com'da!Plak, kaset, cd, dergi ve kitap Satın Almak İçin En Doğru Adres!..
Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)